O blogu

Witam Państwa na moim blogu o podziale majątku.

Niniejszy poradnik zawiera cenne informacje dotyczące problematyki podziału majątku wspólnego małżonków. Celem stworzenia tego poradnika jest wyjaśnienie podstawowych zagadnień związanych z podziałem majątku wspólnego, ale także podzielenie się z Państwem moimi własnymi spostrzeżeniami i uwagami zdobytymi w ramach praktyki zawodowej adwokata na salach sądowych i nie tylko. Jako, że tematyka, której poświęcony jest ten blog nie jest wcale łatwa, będę starała się zamieszczać jak najwięcej przykładów sytuacji z życia wziętych.

Znajdziecie tu Państwo m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Kiedy powstaje i czym jest majątek wspólny?
  • Jak można znieść majątek wspólny?
  • Co wchodzi/ nie wchodzi w skład majątku wspólnego?
  • W jaki sposób można podzielić majątek?
  • Jaki Sąd będzie właściwy do rozpoznania sprawy o podział majątku wspólnego małżonków?
  • Kiedy można złożyć wniosek o podział majątku? Jak taki wniosek przygotować? Ile może kosztować sprawa w sądzie?
  • Czy możliwe jest ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym?

Zapraszam do komentowania opublikowanych przeze mnie artykułów oraz dzielenia się uwagami i własnymi doświadczeniami. Pytania, uwagi, komentarze proszę wpisywać do ramki zamieszonej pod każdym z artykułów. Z mojej strony postaram się udzielić Państwu szybkiej i profesjonalnej odpowiedzi.

Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje okażą się dla Państwa pomocne. Proszę jednak pamiętać, że nie stanowią one pełnej i szczegółowej analizy konkretnego przypadku lecz raczej ogólne wskazówki jak postępować w danej sytuacji. W celu uzyskania kompleksowej porady prawnej opartej na rzetelnej analizie dokumentów zapraszam do skontaktowania się z moją kancelarią prawną.


Adwokat Anna Zys Warszawa – specjalizacja z zakresu prawa cywilnego: podział majątku, zniesienia współwłasności, zasiedzenia, spadki, rozdzielność majątkowa.